פרוייקטים

כדי לשפר את החברה הקיימת לכיוון החזון של חברת מופת המבוססת על מערכת הערכים, אנחנו מקדמים את הפרוייקטים הבאים.

אם את/ה רוצה להשתתף בפרוייקט או יש לך רעיונות לפרוייקטים נוספים, נשמח לשמוע ממך ולשתף פעולה 🙂

פיתוח אתר האינטרנט

  • שיכלול התכנים הקיימים: שיפור הניסוח והרעיונות
  • הוספת תכנים בטקסט + וידאו
  • אנחנו זקוקים למעצב/ת גארפי/ת כדי להפוך את האתר ליפה, מזמין, אינטראקטיבי
  • אנחנו זקוקים לצלמ/ת וידאו עבור צילום ועריכת סירטונים ברמה מקצועית

פרוייקט סירטונים על תקשורת מקרבת

הפרוייקט הזה הוא הזדמנות מגניבה לשלב פעילות של התפתחות אישית (לימוד ותירגול), יחד עם יצירה, ונתינה לחברה ולעולם. זו יוזמה ליצור סרטוני וידאו קצרים, שמדגימים שימוש בתקשורת מקרבת בחיי היומיום. 

בכל סרטון, שחקנים ושחקניות ישחקו סיטואצית קונפליקט יומיומית שמוכרת לכולנו. תחילה נראה את התגובה הנפוצה (כגון שיפוטיות, ליגלוג, צעקות, קללות), ולאחריה גירסה שכוללת תגובה בנוסח תק"מ. 

בנוסף, יהיה הסבר קצר, שכולל גם פנייה לערכים כגון דרך-ארץ, כבוד לזולת, סבלנות, חמלה, והקשבה, ואיך אפשר ללמד ולהפיץ אותם.

מטרת הסרטונים לעזור להפיץ את המסר של תקשורת מקרבת בישראל.

לפרטים נוספים, לחצו כאן.

פרוייקט דיונים

עריכת דיונים פומביים בנושאים ערכיים. הדיונים יצולמו בוידאו ויהיו זמינים באתר.

יש לפרוייקט מספר מטרות:

  • ברמה התוכנית, מטרת הדיונים לברר סוגיות ערכיות יומיומיות וסוגיות של מדיניות ציבורית, כדי לגבש את הדרך הנכונה ביותר לפעול לאור מערכת הערכים.
  • ברמת הדיון עצמו, להדגים כיצד ניתן לקיים דיון מכבד ופורה, שבו הצדדים מעוניינים לברר יחד את הסוגייה ולהגיע לאמת ולמדיניות מועילה, ולא רק להתחפר בסיסמאות אידאולוגיות.
  • ברמת ההשפעה, המטרה היא שהדיונים יהיו מרתקים ומהנים לצפייה, וכך ימשכו אנשים רבים להתעניין ברעיון של חברת מופת ובנושאים המופיעים באתר, וכן להצטרף לפרוייקטים כדי לפעול לקידום חברת מופת.

לפרטים לחצו כאן.

פיתוח קורסים

יצירת קורסים לציבור הרחב שמציגים את החזון ומערכת הערכים, ועוזרים לאנשים להטמיע את הערכים בחיי היומיום.

ייתכן שניצור גירסאות שונות לקהלים שונים כגון: הורים, בני נוער, חיילים משוחררים, מנהלים באירגונים, אנשי ציבור, אנשי תקשורת, ועוד.

לפרטים לחצו כאן.

פרוייקט דוכנים

העמדת דוכנים מאויישים ברחוב. בדוכן יחולקו עלונים על הרעיונות המרכזיים של חברת מופת, הזמנה להיכנס לאתר ולהשתתף בפרוייקטים. הדוכנים יתנו לנו הזדמנות לקיים שיחות עם אנשים, לשמוע את דעותיהם, ולהדגים להם כיצד הגישה הערכית שלנו מעניינת ומעניקה תקווה לעתיד טוב יותר, וכדאי להם להיות איתנו בקשר ולשמוע עוד.

עצרת חברת מופת

העצרת היא אירוע גדול שיכיל הרצאות, הופעות מוזיקה ברוח מערכת הערכים, מעגל שירה, הקרנות סירטונים, דוכנים, הפעלות לילדים. המטרה היא למשוך קהל ולערב אותו בחזון של חברת מופת והשתתפות בפרוייקטים.

גירסה קטנה יותר היא כנס ערכים.

מוסדות חברתיים חלופיים

חלק מהחזון לחברת מופת מדבר על יצירת מוסדות חברתיים חלופיים למוסדות הקיימים. המוסדות החלופיים יתבססו על מערכת הערכים ולא על מאבקי הכוחות הקיימים היום בחברה. לפרטים קראו כאן.